Niektóre rasy kotów są świetną opcją dla alergików. Nie musisz martwić się o futrzanych przyjaciół, kiedy kichasz i rzęzisz. Czas iść naprzód i dowiedz się jakie są najlepsze koty dla alergików, które będą Ci odpowiadać, czyli kotami przyjaznymi alergikom! Pamiętaj jednak o jednym, w pierwszej kolejności sprawdź dokładnie charakterystykę rasy, gdzie uzyskasz informację o charakterze kota, jego przyzwyczajeniach czy potrzebach. Jeżeli szukasz kota dla dziecka, które jest uczulone, to wybierz takiego kota, który lubi towarzystwo dzieci. Alergia może być bardzo trudna do pokonania, ale nie musi uniemożliwiać posiadania zwierzaka. Istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby Twoje zwierzę było szczęśliwe i zdrowe, jednocześnie dbając o siebie. 

Które koty są odpowiednie dla alergików?

Dla tych, którzy cierpią na wrażliwe alergie, koty mogą wydawać się nie do przyjęcia. Jeśli ktoś mówi, że ma alergię na sierść kota, to nie sierść powoduje alergię. To wydzieliny (naskórek, ślina, łój) kota są alergenami, więc pamiętaj o tym następnym razem, gdy będziesz mieć futrzanego przyjaciela.

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Wynika to głównie z ich wszechstronności, zdolności adaptacyjnych i lojalności. Istnieje wiele ras, które mają bardzo niskie reakcje alergiczne ze względu na charakterystyczne cechy rasy.

Reakcje alergiczne są rodzajem mechanizmu obronnego organizmu. Występują, gdy organizm nadmiernie reaguje na obcą substancję, którą postrzega jako zagrożenie. Aby zapobiec reakcjom alergicznym, ważne jest, aby wiedzieć, co je wywołuje. Jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, jest wykonanie testu. Jednak trzeba też pamiętać, że każdy kot tej samej rasy może mieć inne stężenie alergenu, czyli może uczulać w mniej lub bardziej uciążliwym stopniu. Jeżeli tylko hodowca da nam taką możliwość, możemy spędzić z kotem więcej czasu i przekonać się jak zareaguje nasz organizm.

 

Jaki kot będzie najlepszy dla alergika

Przy wyborze nowego zwierzaka należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ale jeśli masz alergię na kota, to jest to dodatkowa rzecz, o której należy pomyśleć.

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla alergika. Biorąc to pod uwagę, najlepszą opcją jest posiadanie strefy odwróconego kichania - obszaru w domu, do którego kot nie może wejść i nie może się z tobą skontaktować ani z jakąkolwiek powierzchnią w tej strefie, znając jednak charakter kota wiemy doskonale, że nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Ucierpi na nim zarówno izolowane zwierzę, jak i ograniczony swobodą człowiek. Najlepszą rzeczą w kotach jest to, że są łatwe w pielęgnacji i wymagają mniej uwagi niż inne zwierzęta. Nie potrzebują też zbyt wiele miejsca, co czyni je idealnymi współlokatorami dla alergików, pod warunkiem że wybierzemy jedną z najmniej uczulających ras.

 

O Blogerce